Girişimci Destek Merkezi

Email Grubu

Sitemizdeki tüm etkinlik ve haberler konusunda bilgi sahibi olmak için posta grubuza Üye Olun!


Genç Girişimciler Jürinin Karşısındaydı

Sakarya GGK Başkanımız Alican Sak Plaketini Alırken Sakarya Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ADAPTTO) tarafından düzenlenen Girişim Atölyesinde, ön kuluçka programına katılmaya hak kazanan 12 iş fikri belirlendi.

Stratejik ortağı olduğumuz ADAPTTO, iş fikri olan genç girişimcilere destek olmaya devam ediyor. Sakarya GGK Başkanı Alican Sak'ın da bulunduğu jüride ayrıca SAÜ Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, KOSGEB İl Müdürü İsmet Yılmaz, TURKRED Kurucusu Ali Caner Ateş ve CAZ Bilişim Kurucusu Zafer Güler yer aldı.
Girişim Atölyesi'ne başvuran 108 iş fikri arasında finale kalan 20 iş fikri sahibi öğrenciler SAÜ Teknokent Konferans Salonunda jüri karşısında sunumlarını gerçekleştirdiler. Sunumların ardından yapılan değerlendirmeler sonucunda ‘Kalp Krizi Erken Teşhis Ve Haberleşme Sistemi' projesi ile Mustafa Seçkin Bacaksız birinci, ‘Yourway' projesi ile Mehmet Çürükoğlu ikinci, ‘Fonksiyol Çikolata' projesi ile Rida Seçilmişoğlu üçüncü oldu.
Sakarya GGK Başkanı Sayın Alican Sak Sakarya Genç Girişimciler Kurulu olarak projenin, fikrin ve gençlerin olduğu her ortamda bulunacaklarını dile getirdi. Ayrıca Sak, Sakarya gibi öğrenci potansiyeli yüksek olan bir şehrin gençlerle daha hızlı yol alabileceğini belirtti.

Habere Ait Resimler

Resim
Resim
Resim
Resim
Copyrigt © 2014 Genç Girişimciler Kurulu Sakarya