Girişimci Destek Merkezi

Email Grubu

Sitemizdeki tüm etkinlik ve haberler konusunda bilgi sahibi olmak için posta grubuza Üye Olun!


"Öğrenciyken Girişimci Olabilmek" SATSO'da Konuşuldu

Resim Sakarya Genç Girişimciler Kurulu ve Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü tarafından düzenlenen etkinlikte TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi Sedat Kılıç, öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen “Öğrenciyken Girişimci Olabilmek” başlıklı konferansa Sakarya Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Alican Sak, İCRA Komitesi Üyeleri, Genç Girişimciler Meclisi, Kadın Girişimciler İcra Komitesi ve meclis ile Sakarya Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri iştirak ettiler.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Alican Sak şunları dile getirdi: “Sakarya Genç Girişimciler Kurulu, şehrimizin genç girişimcilerini ortak bir platformda buluşturarak katma değeri yüksek çalışmalar yapmak ve ülkemiz için yararlı projeleri uygulayıp yürütülmesini sağlamak amacındadır. Bu doğrultuda gerekli aktivitelerin ve organizasyonların gerçekleştirilmesini kendine vazife edinmiştir. Bugünkü “Öğrenciyken Girişimci Olabilmek” adlı etkinlik, bizim bu yoldaki adımlarımızdan biridir. Biz bu yola çıkmadan kendimiz için bir slogan belirlemiştik: ‘Sakarya'nın Dinamosu Olmak', bunu gerçekleştirmek adına Genç Girişimciler olarak özellikle Sakarya'ya faydası olacak yeni istihdam yaratacak, üretimi artıracak projeler üzerinde çalışacağız. Diğer yandan akademik ve kişisel gelişim açısından gençlere yönelik çalışmalarımız üniversitemiz ve öğrenci topluluğumuzla bugün de olduğu gibi devam edecektir.”
TOBB Genç Girişimcilik Üst Kurul Üyesi Sedat Kılıç ve Sakarya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hakan Tunahan'ın katılımıyla ‘Öğrenciyken Girişimci Olabilmek' konusunda, öğrencilere ayrıntılı bilgiler sundu. Öncelikle Türkiye'de girişimciliğin profilini çizen Tunahan ayrıca Türkiye'de birçok üniversite mezununun KPSS'yi hedeflediğini de sözlerine ekledi. Bu durumun gelecek yıllar için potansiyel bir tehlike olduğunu aktaran Tunahan'ın ardından Sedat Kılıç kürsüye çıktı. Öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Kılıç: "Girişimci izin almaz, özür diler." felsefesiyle girişimci olunabileceğini belirtti.

Habere Ait Resimler

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Copyrigt © 2014 Genç Girişimciler Kurulu Sakarya