Girişimci Destek Merkezi

Email Grubu

Sitemizdeki tüm etkinlik ve haberler konusunda bilgi sahibi olmak için posta grubuza Üye Olun!


Yeni iş Fikirleri Projesini Kazanan İsmail Kul oldu

İsmail Kul Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Sakarya Genç Girişimciler Kurulu işbirliği ile düzenlenen Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması Sakarya birincisi İsmail Kul oldu

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ve Sakarya Genç Girişimciler Kurulu işbirliği ile düzenlenen Yeni İş Fikirleri Proje Yarışması Sakarya birincisi olan İsmail Kul bugün işini kurmanın heyecanını yaşıyor. Yarışmanın ödülü olan 25.000 TL para ödülünün sahibi olan Kul ayrıca KOSGEB AR-GE, İnovasyon Destek Programından da yararlanmaya hak kazandı. Bu desteklerle işini kuran Kul, bu başarının hikayesini şöyle açıklıyor;

Yıllardan beri kendi işimi hayal edip duruyordum, mezun olduğumdan beri yeni makineler yapmak ve imalatın birebir içinde olmak neticesinde bulmuş olduğum mekanizmayla, katılmış olduğum bu yarışma, hayallerimi gerçekleştirecek ve hayatımda yeni bir dönem açacak. Bu noktada bu yarışmayı düzenleyen Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'na ,SATSO'ya ve Genç Girişimciler Kuruluna çok teşekkür ediyorum. Artık işçi olarak değil kendi işimin patronu olarak çalışacak ve imalatını yapacak olduğum bu ürünle aktif olarak ticaret ve imalat hayatında yer alacağım.

Ürünüm, 24 saat çalışmakta olan şantiye ve maden ocaklarında, film setlerinde, arama kurtarma çalışmalarında, gün ışığından faydalanılamayan durumlarda aydınlanma ihtiyacını, kullanım kolaylığı sağlayarak, daha basit hale getirmek için tasarlanmıştır. Projemiz aydınlanma ihtiyacını çok basit bir teknikle gidermektedir. İhtiyaç bitiminde ürünün toplanma şeklide, kullanım kolaylığı sağlar. Yer değiştirme açısından pratik ve avantajlıdır. Saha çalışanlarının ihtiyacı olan aydınlanmayı, ucuz ve basit bir yolla çözmek için tasarlanmış, bir biri içine giren kutu profillerden oluşan bir mekanizmadır. 1,5 metre kapalı boyda olan ürün kullanım aşamasında 5 metre yüksekliğe ulaşacaktır. Ürünümün adı: Taşınabilir Aydınlatma Kulesi'dir.

Bu ürünle, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın koordinasyonunda düzenlemiş olduğu yarışmanın Sakarya galibi olmak, hayatımda yakalamış olduğum en güzel fırsattır.
Şuan bana sunulmuş olan bu büyük fırsat için, başta yarışmanın düzenleyicileri olmak üzere ülkemin birbirinden değerli tüm vatandaşlarına, bu yolda desteklerini benden hiç esirgemeyen çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
Etiketler: SATSO, MARKA, İsmail Kul
Copyrigt © 2014 Genç Girişimciler Kurulu Sakarya